Dlaczego warto wybrać szkołę z programem National Geographic Learning?

Obywatel Polski = obywatel świata

Żyjemy w czasach, kiedy jesteśmy zależni od siebie nawzajem. W naszym środowisku, mieście czy w kraju, ale również na kontynencie i na świecie. Jesteśmy zależni od siebie w takich dziedzinach jak handel, edukacja, wymiana informacji, innowacje, źródła energii, ochrona środowiska, zdrowie. Jesteśmy zbiorem naczyń połączonych.

Jeśli chcemy przygotować dzieci i młodzież do bycia obywatelami świata, musimy ich nauczyć nowych umiejętności. Oczywiście przede wszystkim zalicza się do nich znajomość uniwersalnego języka.

Od wielu lat tym językiem jest angielski. Ale język jest tylko narzędziem, którego możemy używać do porozumiewania się z innymi. Aby stać się aktywnymi obywatelami świata, uczniowie potrzebują wiedzy, umiejętności i wartości.
Zapraszamy więc do szkół językowych, które realizują Program National Geographic Learning.

Zawsze prawdziwe historie wzięte z życia – słuchacze uczą się żywego języka w autentycznym kontekście. Każde zapamiętane słowo, zwrot czy zdanie mogą przydać się w przyszłej komunikacji w języku angielskim.

Fascynujące zdjęcia i filmy National Geographic – jeszcze nigdy wcześniej materiały do nauki języka angielskiego nie były tak piękne i tak ciekawe. Praca z podręcznikami nigdy nie będzie nudna, a wysoka motywacja słuchaczy jest gwarantowana

.
Praca w grupach i z projektami
– umiejętności komunikacyjne są kluczowe w znajomości języka obcego. Słuchacze podczas każdych zajęć dużo rozmawiają, prowadzą prezentacje i dzielą się opiniami, dzięki czemu sprawnie poradzą sobie w kontaktach z żywym językiem.

W szkole, która realizuje Program National Geographic Learning, ucząc języka, jednocześnie przekazujemy wiedzę o świecie, o ludziach i ich kulturach, o sztuce, środowisku naturalnym, technologii i życiu społecznym. 
Drugim istotnym elementem koniecznym do bycia w pełni obywatelem świata są kompetencje społeczne, m.in. umiejętność prezentacji swojej wiedzy i poglądów, myślenie krytyczne i selekcjonowanie informacji, zaangażowanie na rzecz własnego środowiska, komunikacja z rówieśnikami i rozwiązywanie konfliktów.
Obywatel świata potrzebuje również utrwalenia pewnych wartości, takich jak poszanowanie dla odmienności, chęć do dzielenia się opiniami, umiejętność korzystania z praw i wypełniania obowiązków, troska o środowisko naturalne, gotowość do ulepszania świata.

Zaczerpnięto z oficjalnych materiałów NATIONAL GEOGRAPHIC LEARNING. Więcej na http://www.szkoly.nglearning.pl